OBS: TR-seminar 2026 er rykket til oktober
TR-seminaret er rykket til 22. – 23. oktober 2026, stadig på Glostrup Park Hotel. Det har hovedbestyrelsen besluttet, fordi vi håber, at vi til oktober har bedre mulighed for at få deltagere fra Forsvarets øverste rækker og relevante politikere.
Hvad hvis jeg allerede var tilmeldt?
Da tilmeldingerne ikke automatisk kan overføres, skal du tilmelde dig på ny på MitHOD. Hvis du allerede var tilmeldt til seminaret i maj, har vi også sendt dig en direkte mail om dette.
Vi beklager ulejligheden og glæder os – stadig – til at se rigtig mange af jer i Glostrup til oktober.
Om TR-seminaret
HOD inviterer alle tillidsrepræsentanter og lokalafdelingsformænd til at deltage på årets TR-seminar, hvor vi blandt andet skal drøfte overenskomstresultater og hverveaktiviteter, og så arbejder vi på at få en politisk paneldiskussion.
Der bliver som altid også god mulighed for faglige drøftelser, erfaringsudveksling og netværk med TR-kollegerne.
Der er åbent for tilmelding på MitHOD under Arrangementer (log ind med NemID).